Logoblogzone

www.polepositions.wordpress.com

"Okiem kibica"

Czy Lewis Hamilton wkrótce odejdzie z Formuły 1?

2017-03-20 12:20:35

W brytyjskiej prasie pojawiła się informacja o możliwym opuszczeniu Formuły 1 przez Lewisa Hamiltona. Doniesienia są o tyle sensacyjne, że przewidują zakończenie kariery 3-krotnego Mistrza Świata jeszcze w trakcie rozpoczynającego się właśnie nowego sezonu. Autorem tych spekulacji, bo od razu uspokajam, nie są to informacje pochodzące ze środowiska zbliżonego wokół Lewisa, jest były zawodnik Red Bulla, David Coulthard. Szkot przewiduje, że obecny kierowca Mercedesa nie ma już w sobie tej pasji, nie ma już w oczach tego blasku gdy patrzy na bolid F1, co jeszcze jakiś czas temu. Argumentuje swoją wypowiedz zbyt długą batalią o kolejny tytuł Anglika z byłym kolegą zespołowym, Nico Rosbergiem ostatecznie zakończoną w ubiegłym roku przegraną.

Rzeczywiście są pewne przesłanki do tego, że Hamilton mógłby opuścić sport w niedalekiej przyszłości, ale w trakcie trwania obecnej kampanii? Wydaje się to nierealne zwłaszcza w tym roku, gdzie Lewis ma szansę powalczyć o 4 w swojej karierze tytuł. Sprawą ważności kontraktu do 2018 roku nie ma sensu się zajmować, bo gdy kierowca chce opuścić sport, umowa z zespołem nigdy nie stanowi problemu. Nico Rosberg pół roku przed odejściem podpisał nowy kontrakt mający obowiązywać dwa lata.

 

Co więc z tym odejściem Hamiltona? Wszystko zależy od tego jak potoczy się tegoroczna kampania i jak będzie zmieniał się sport w najbliższej perspektywie. Brytyjczyk od dawna powtarza, że jest znudzony obecnym formatem weekendu wyścigowego i przydałyby się na tym polu pewne zmiany. Czy doczekamy się jakiejś korekty w formacie niezmieniającym się już od 10lat? Jest na to szansa o czym wspomina Ross Brawn, nowy dyrektor ds. sportowych powołany przez nowego właściciela Formuły 1, Liberty Media. To jednak może być za mało, by zatrzymać Lewisa w sporcie. Prowadzi on bardzo intensywne życie i jest wielkim fanem wszystkiego co amerykańskie. Czy plany większego otwarcia się F1 na rynek Ameryki Północnej proponowany przez nowego właściciela pochodzącego właśnie z tego kontynentu plus szersze otwarcie się na kibiców zmieni nastawienie Hamiltona? Jak wiemy, interakcja z fanami jest dla niego bardzo ważna, co widzimy przy okazji najwyższej aktywności wśród pozostałych kierowców w mediach społecznościowych. To wszystko są jednak dodatkowe bodźce, które mogą nie wystarczyć, bo mówimy o zawodniku, który akurat w USA staje się celebrytą znanym szerszemu gronu niż tylko kibicom F1. Zyskał popularność dzięki F1 i teraz to on popularyzuje ten sport, który od lat zmaga się z coraz słabszym wizerunkiem.

 

Trudno jednak brać słowa Davida Coultharda na poważnie. O motywacji Hamiltona dowiemy się po kilku pierwszych wyścigach tego sezonu, wiele może zależeć od formy zespołu Mercedesa bo tylko dzięki temu możliwe jest kolejne śrubowanie rekordów przez Brytyjczyka. A co może być bardziej motywującego niż wskoczenie na 1 miejsce na liście wszechczasow dotyczącej ilości zdobytych polepositions? Do osiągnięcia tego celu wystarczy już tylko 8 zwycięstw w sobotnie popołudnia w liczącym 20 wyścigów kalendarzu. Sprawa zakończenia kariery po tym sezonie jest jednak nadal otwarta podobnie jak u Fernando Alonso czy nawet u Sebastiana Vettela. O ile u tego ostatniego powodzenie w tym roku wydaje się być kluczowe, to w przypadku Hamiltona same dobre wyniki mogą nie wystarczyć mimo wspomnianego bicia kolejnych rekordów. Wyobrażacie sobie? Trzy wielkie gwiazdy odchodzą w jednym czasie i każda z nich teoretycznie z nieco innych powodów. Samo wygrywanie może Lewisa nie zatrzymać, sukces i wygrane z Ferrari mogą zatrzymać Sebastiana a powrót do dawnych czasów z szerszymi, szybszymi bolidami może motywować Fernando do dania McLarenowi i Hondzie jeszcze jednej szansy w sezonie 2018.

 

 

https://ekwador15.tumblr.com/


odwiedzin: 732

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

O mnie

Występuje w Sieci pod dwoma nickami: ekwador15 i Imperator360. email: ekwador15@gmail.com. Pozdrawiam i dziękuje za czytanie moich treści :)

odwiedzin: 17442

kanał rss: http://polepositions.racezone.pl/rss
© 2011 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone, serwis Blog-zone należy do RaceZone.pl